Ahşap Yapı Hizmetlerimiz

Ahşap Ev

Ev, içinde insanların, ailelerin yaşadığı, çevresi duvarlar ile çevrili, çeşitli odalara bölünmüş olan, kendisine ait çatısı ve bazen de bir bahçeye sahip, ahşap, toprak, veya betonarme yapılara verilen isimdir.

Evi yuva yapan içinde yaşayan kişilerdir. İnsanların canlılığı ile tüm eşyalar, malzemeler yaşamaya başlar. İnsanlığın ilk oluşumundan bu yana her insan bir evi olsun diye uğraşır. Bir kapıyı kapatmak, bir çatının altında yaşamak her zaman her şeyden daha güvenilir gelir.

Gelişen teknoloji ile oluşan yapıların bir sınırı yoktur. Her türlü fonksiyonda boyutta ve tasarımda evler üretiliyor ve her gün birçok insan bu evlere yerleşerek hayatını kuruyor.

 Yerleşik hayat dendiğinde ilk akla ev kavramı geliyor. Zira insanlığın konaklama ihtiyacı için kullandığı ilk yapı malzemesi de ahşaptır. Henüz birçok şeyin keşfi gerçekleşmemişken, doğada bulunan en doğal yapı malzemesi de her şey için kullanılabilecek olan ağaçtı. Ağaç, tabiatın sonsuz varlığını oluşturan ikinci etmendir. İlki topraktır, toprağa köklerini veren ağaç toprağın gücünden beslenerek dünyanın oluşumuna büyük katkılar sağlar. Nefese, doğaya ve yeşile ihtiyaç duymamızın temel sebebi, yapıtaşımızın toprağa ve suya bağlı olmasıdır.

Şehirleşme kavramı ile doğan büyük binalar, daireler, beton apartmanlar, camekanlı plazalar doğadan uzaklaşmamızı ve doğal yaşam alanımızı deforme etmemize sebep olmuştur. İnsanın en çok doğaya ve doğallığa ihtiyacı vardır. Robotik insan normuna dönmemizin sebebi birazcık da bizleri git gide topraktan uzaklaştıran yüksek binalardır.

Oysa ev tercihlerimiz de müstakil ahşap evleri tercih etsek, hem yaşadığımız dört duvar içinde doğanın kollarından, hem de toprağın ta kendisinden uzak kalmamış oluruz.

 

Neden Ahşap Ev?

Ahşap, insanlık tarafından kullanılan en eski ve en esas imalat materyallerinden biridir.

Yapılan araştırmalara göre, ahşabın insan beyninde otomatik olarak doğayı çağrıştıran bir etkisi var.

Ve yine Kanada ve Avusturya’da yapılan araştırmalara göre ahşap, kişinin duygusal durumu üzerinde pozitif etkilere sahip. Ruhsal olarak insan beyninde rahatlatıcı etkiler uyandıran ahşabın özellikleri saymakla bitmez.

 

Ahşabın toz çekmeyen bir yapısı vardır, mekandaki rutubeti emip geri salan özelliğiyle bir tür nem dengesini düzenleyici görevi üstlenir. Bununda romatizma, astım, böbrek hastalıkları ve dolaşım bozukluğu üzerinde olumlu etkileri vardır.Yaz aylarında nem oranı daha yüksek olduğundan evlerde rutubet olabilir. Ahşap bir evde rutubete rastlamak nereyse imkansızdır.

Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez. Güneşin kuvvetli UV ışın transferlerini tam anlamıyla geri çevirerek, sıcak yaz günlerinde ihtiyacınız olan serinliği yaşamanıza yardımcı olur.

Ses izolasyonu açısından da üstün olan ahşap, gürültüyü emerek iletilmesine engel olur. Sesi yutma ve yansıtma özellikleri taşır. Sessiz bir yaşam isteyenlerin evinin de sesi izole etmesi koşulsuz huzur arayan herkes için muhteşem bir özelliktir.

Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, hava koşullarına bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür.

 Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir. Aynı şey güneşin enerjisi için de geçerlidir, ham maddesi ağaç olan bu yapı güneşin enerjisini emerek bulunduğu ortamın da negatif enerjisini nötrlemeye yardımcı olur. Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar, doğal seleksiyonunda çevresi ile kimyasal dengede bulunur. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Üretimi ve uygulama açılarından çevre kirliliğine karşı, doğayla iç içe ve uyumlu bir malzemedir. Üstelik tüm yapı malzemelerine göre üstün estetik bir görünüm ve akustik özellikleri taşır.

Eğer şehir hayatından kaçıyorsanız, size doğaya dönüşü sağlayacak en temel şey doğadır. Ağaç ve topraktır. Bunu en doğal şekli ile oluşturan yapı malzemesi ise ahşaptır.

Doğanın içinden gelen insanı, doğaya döndürür.

 

 

NedenYapısan Ahşap?

 Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Fingerjoint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

 

  Yapısan Ahşap İle Yaşayan Evler

Yapısan Ahşap; beton ve demirin ördüğü ağların yerine, ahşabın nefes alan, sesi izole eden ve doğayla bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

İnsan doğasına en yakın, kimyasal her türlü deformasyondan uzak, nefes aldıran ve çevre dostu evlerimizi müşterilerimizin istek ve beğenilerine en uygun şekilde tasarlıyor, üretiyor ve içinde yaşayacağı tüm süre boyunca oksijeni soluyacağının garantisini veriyoruz.

 

 Isıya ve depreme karşı dirençli, sağlıklı, güvenli evlerin yapımı için bize başvurduğunuzda sizin için en uygun fiyat çalışmasını yaparak hayalinizdeki evin önce resmini çiziyor, sonra inşasını gerçekleştiriyoruz.

Siparişinizi verdikten sonra maksimum 3 ay içerisinde evinizin anahtarını teslim ediyoruz.

Yapısan Ahşap olarak, projelerimizi sürekli yenileyerek, ar-ge çalışmalarımızla geliştiriyoruz. Amacımız;

Mimar, personel şefi, imalat ve montaj ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize en iyi hizmet kalitesini sunarak nefes alan evlerinizdeki yaşamlarınızdan pay edinebilmek. Sizin arzu ettiğinizi yerine getirmek en büyük arzumuz.

 

 

 

 

 

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, sizin için en ideal ahşap evleri, istek ve arzularınıza uygun projelerle, fiyatlandırma çalışmasını yapıp en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çok çalışıyoruz.

 

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

 

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

 

 

 

 

 

 

 

 

Ahşap Büfe

Köşedeki büfeden ekmek almak, gazete almak, su almak..

 Çok eski zamanlardan bu yana var olan ve varlığını sürdüren bir terimdir büfe.  Alışveriş ve ticaret gibi kavramların gelişimi ile ortaya çıkan, içinde minimum miktarda temel ihtiyaçların çoğunu barındıran ve ihtiyaç duyulduğunda bir köşe de ihtiyacı karşılamak için bekleyen küçük bir bakkaliyedir de denilebilir. Bir cadde de, merkezde, ilçe de beldede, yazın plajlarda..oldukça sık rastlarız.

Teknolojinin ve mimarinin gelişimi ile değişik yapılarla üretilmeye başlayan büfeler ilk olarak ahşaptan, yani ağaçtan üretilmiştir. İçinde kendi büyüttüğü meyve sebzeleri, elleriyle yaptıkları ekmekleri, reçelleri, salçaları vs. satmak için korunaklı yerlere ihtiyacı olan çiftçiler, köylüler büfelerin, kendi elleriyle inşa ederek şuan şehir merkezlerinde bile çok sık rastladığımız bir yapı olmasındaki ilk temellerini atmış oldu. Büfe denildiğinde akla ilk gelen görüntünün ahşap bir kulübe olmasının büyük sebebi budur.

 

Neden Ahşap Büfe

Üretilecek olan büfenin ahşap olması her zaman diğer seçeneklere oranlara daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi, ahşabın daha sağlıklı olmasından ve artı olan çoğu özelliğinden kaynaklanır.

Ahşabın insan üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır. Yapı malzemesinin doğanın içinden geliyor oluşu, hem fiziksel hem de ruhsal olarak oldukça sağlıklıdır.

Ahşap toz çekmeyen yapısı ve mekandaki rutubeti emip geri salan özelliğiyle bir tür nem dengesini düzenleyici görevi üstlenir. Bununda romatizma, astım, böbrek hastalıkları ve dolaşım bozukluğu üzerinde olumlu etkileri vardır.Yaz aylarında nem oranı daha yüksek olduğundan alanda rutubet olabilir.

Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez. Güneşin kuvvetli UV ışın transferlerini tam anlamıyla geri çevirerek, sıcak yaz günlerinde ihtiyacınız olan serinliği yaşamanıza yardımcı olur. Kışın yağan şiddetli yağmurlara karşı da oldukça dirençli olan ahşap, aşınmaz veya gücünde bir azalma meydana gelmez. Bir plajda kullanılacak olan büfenin, güneşe ve ısıya oldukça dirençli olması gerekir, bu direnç doğanın içinden gelen ahşapta mevcuttur.

Ses izolasyonu açısından da üstün olan ahşap, gürültüyü emerek iletilmesine engel olur. Sesi yutma ve yansıtma özellikleri taşır.

Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, her türlü hava koşullarına bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür.

Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir. Aynı şey güneşin enerjisi için de geçerlidir, ham maddesi ağaç olan bu yapı güneşin enerjisini emerek bulunduğu ortamın da negatif enerjisini nötrlemeye yardımcı olur.

 

Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar, doğal seleksiyonunda çevresi ile kimyasal dengede bulunur. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

 

Üstelik doğanın içinden gelen ahşap büfe, şimdilerde üretilen betonarme, taş veya demirgibi kontrüksiyonyapıdaki büfelerin aksine doğaya dönüştür ve doğallıktır.

Hacim olarak çok yer kaplamayan, görüntüsü otantik, kullanımı kolay olan büfelerin yapımı ve ücretleri makuldür.

 

Neden Yapısan Ahşap?

Yapısan Ahşap, beton ve demirin ördüğü ağların yerine ahşabın nefes alan, sizi değil sesi izole eden, doğa ile bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

Büfeleri, müşterilerimizin istediği ağaçtan ve arzu ettiği modelde üretiyoruz.

Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Fingerjoint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

 

 

Büfelerin Kullanım Alanları

Kullanım alanları kişiye özel değişiklik gösterebilir. Örneğin bahçeye, yazlığa koyulabilir, küçük bir depo olarak kullanılabilir, atölye olarak kullanılabilir. Ama büfe dendiğinde ilk akla gelen şey alış-veriş yapılan bir yer olduğundan, çoğunlukla küçük esnafların tercih ettiği bir yapıdır.

 

İçerisinde herhangi bir ürünü satmak için kullanılabilir.

Küçük bir bakkaliye görevi üstlenecek biçimde kullanılabilir.

Butik bir kafe niteliğinde kullanılabilir. Örneğin, el yapımı köfte, sandviç vs. gibi yapılan yiyecekleri yapmak ve satmak için kullanılabilir.

Fuarlarda kullanılabilir.

Yazlık alanlarda bijuteri veya benzer ürünler satmak için kullanılabilir.

Plajlarda meşrubat vb ürünleri satmak için kullanılabilir.

 

Kullanım alanı ve amacı tamamen kişinin kendi arzusuna göredir. Fiyatları yapılacak boyut ve modele göre farklılık göstereceğinden, canlı destek hizmetimizden faydalanarak sizin için en uygun fiyatları öğrenebilirsiniz.

 

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, büfenizi istek ve arzularınıza uygun projelerle, fiyatlandırma çalışmasını yapıp en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çok çalışıyoruz.

 

 

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

 

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

 

 

 

 

Ahşap Döşeme

Evlerimizde kullandığımız birçok ürünün, eşyanın ve malzemenin konforuna önem verdiğimiz kadar görüntüsüne de önem verir ve en estetik olanları tercih ederiz.

Eski dönemlerde yerleşik hayata ilk geçildiğinde, yani taş devrinden sonra üretilen evlerde çoğunlukla taş, fayans, mermer kullanılmaya başlandı. Daha sağlam olduğuna inanılsa da durum tam tersiydi çünkü taşın kırılma, hasar görme olasılığı her zaman ahşaptan yüksek olmuştur. Bunun farkına varan çoğunluk tekrar ahşaba yönelmiş, evlerinin döşemelerinde ahşabı kullanmaya başlamıştır.

Ahşabın temiz, ferah ve kaliteli görüntüsünün yanı sıra sağlık açısından da çok fazla olumlu yönleri mevcuttur. Bir evin en önemli detayı duvarlar ve yerlerdir, mobilyalar her ne kadar modern ve kaliteli olursa olsun eğer duvar ve yer döşemeleri güzel değilse hiçbir şeyin bir anlamı kalmaz. Bütünleme sağlanmaz.

Üstelik ev denilen yerlerin sıcak olması, huzur vermesi gerekir ama fayanslar veya taş yapılar bunu sağlamaz. Bir ortamın sıcak olmasını sağlayan en temel yağı malzemesi ağaçtır.

Doğanın içinden gelen insanın en çok ihtiyacı olan şey doğadır ve ahşap ürünler ile bu bir nebze sağlanmış olur.

 

 

Neden Ahşap Döşeme?

Ahşap insanlık tarafından kullanılan en eski ve esas imalat materyallerinden biridir.

Ahşabın toz çekmeyen bir yapısı vardır, mekandaki rutubeti emip geri salan özelliğiyle bir tür nem dengesini düzenleyici görevi üstlenir. Bununda romatizma, astım, böbrek hastalıkları ve dolaşım bozukluğu üzerinde olumlu etkileri vardır.

Temizliği en kolay yapılan yapı malzemesi ahşaptır, tozu tutmaz ve kiri göstermez.

Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez.

Ses izolasyonu açısından da üstün olan ahşap, gürültüyü emerek iletilmesine engel olur. Sesi yutma ve yansıtma özellikleri taşır.

Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, her türlü koşula bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür.

 Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir. Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Üretimi ve uygulama açılarından çevre kirliliğine karşı, doğayla iç içe ve uyumlu bir malzemedir. Üstelik tüm yapı malzemelerine göre üstün estetik bir görünüm ve akustik özellikleri taşır.

 

Toprağa yalın ayak basmanın insan üzerindeki rahatlatıcı etki düşünüldüğünde, toprakla iç içe yetişmiş ve doğanın içinden gelen ahşaba her sabah uyandığınız da ayak basmanın etkileri birbirine benzerdir.

Sıcaklığı sadece görüntüsünde değildir, soğuk kış günlerinde evinizin içini ısıtma konusunda yardımcı olur ve bu ısıyı tutar, yayılmasını sağlar.

 

 

NedenYapısan Ahşap?

Yapısan Ahşap, beton ve demirin ördüğü ağların yerine ahşabın nefes alan, sizi değil sesi izole eden, doğa ile bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Fingerjoint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

 

 

Ahşap döşeme fiyatları, yaptıracağınız alanın metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. En kaliteli ağaçları hammadde olarak kullandığımız döşemelerle eğer sizde evinizin döşemelerini yaptırmak istiyorsanız canlı destek hizmetimizden faydalanarak istediğiniz her konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, eviniz için en ideal çatıları istek ve arzularınıza uygun şekilde, fiyatlandırma çalışmasını yapıp en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çok çalışıyoruz.

 

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

 

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

 

 

Ahşap Garaj

Genellikle otomobil veya motosiklet gibi taşıtların konulduğu kapalı yerlere garaj denir.

Taşıtlar, değişen son yüzyılda konfor ve lüks kategorisinden çıkıp insanlar için büyük bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Hemen hemen her evin önünde en az bir taşıt bulunmakta. Gelir düzeyi çok yeterli olmayan birçok insan bile, ayağımı yerden kessin mantığı ile, kaliteli kalitesiz demeden bir araç sahibi olmak için çalışıyor ve sahip olduktan sonra da ona gözü gibi bakıyor.

Yapılan araştırmalara göre 2019 yılında, Türkiye de 2 milyon 921 adet taşıt mevcut ve bunun %54,2’sini otomobiller oluşturuyor.

Sadece motoru ve kaportasına yapılan bakımların haricinde, hava koşulları ve insani bazı problemlere karşı taşıtların korunması için garajlar şart.

Günde yaklaşık 75-80 arasında araç hırsızlığı yaşanıyor ve buna çözüm olarak yapılacak şeylerden bir tanesi de aracınızı güvenle muhafaza edecek garajlar yaptırmak.

Sac, demir, taş veya benzeri yapı malzemelerinden de garaj yapılabilir ama en çok tercih edilen malzeme ahşaptır.

 

Neden Ahşap Garaj?

Ahşap insanlık tarafından kullanılan en eski ve esas imalat materyallerinden biridir.

Ahşabın toz çekmeyen bir yapısı vardır, mekandaki rutubeti emip geri salan özelliğiyle bir tür nem dengesini düzenleyici görevi üstlenir. Aracınızı muhafaza ederken, rutubetten oluşabilecek herhangi bir pürüze karşı ahşabın bu özellikleri sayesinde kurtulmuş olursunuz. Ahşap garajlar yağmur, fırtına, kar ve rüzgara karşı dayanıklıdır.

 Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez. Yazın kavurucu güneşi arabanızın motorunu yavaşlatır, camlarının genleşmesine sebep olur ve ufacık bir sarsıntıda patlamasına yol açar. Ahşap,güneşin kuvvetli UV ışın transferlerini tam anlamıyla geri çevirerek, sıcak yaz günlerinde araçların ihtiyacı olan serinliği yaşamasına yardımcı olur. Kışın yağan şiddetli yağmurlara karşı da oldukça dirençli olan ahşap, aşınmaz veya gücünde bir azalma meydana gelmez.Üstelik beklenmeyen bir dolu yağışına karşı da ahşap garajlar araçlarınız için en güvenilir barınaklardır.

Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, her türlü hava koşullarına bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür.

 Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir. Aynı şey güneşin enerjisi için de geçerlidir, ham maddesi ağaç olan bu yapı güneşin enerjisini emerek bulunduğu ortamın da negatif enerjisini nötrlemeye yardımcı olur.  Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar, doğal seleksiyonunda çevresi ile kimyasal dengede bulunur. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Üretimi ve uygulama açılarından çevre kirliliğine karşı, doğayla iç içe ve uyumlu bir malzemedir. Üstelik tüm yapı malzemelerine göre üstün estetik bir görünüm ve akustik özellikleri taşır.

 NedenYapısan Ahşap?

Yapısan Ahşap, beton ve demirin ördüğü ağların yerine ahşabın nefes alan, sizi değil sesi izole eden, doğa ile bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

Veranda Ürünlerini, özel proje ve tasarım çalışmaları yaparak müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun şekilde üretiyoruz.

Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Fingerjoint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

 

 

Eğer aracınızın muhafazasında güven, kalite, konfor ve sağlamlık arıyorsanız doğru yerdesiniz.

 

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, araçlarınız için en ideal garajları istek ve arzularınıza uygun şekilde ve boyutta, fiyatlandırma çalışmasını yapıp en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çok çalışıyoruz.

 

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

 

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

 

 

 

 

 

 

Kameriye Nedir?

Kamelya, kameriye, ayazlık denilen,halk dilinde daha çok çardak olarak kullanılan bir mekana verilen isimlerdir.

Kameriye İtalyanca bir kelime olan “camerilla” sözcüğünden gelir ve anlamı da “küçük odacık” demektir. Yani niteliği anlamı ile uyumludur.

Kameriyeler, sıcak iklimlerde, balkonlarda, tatil bölgelerinde, bahçeler de ya da tarla benzeri açıklıklarda kullanılan, serinlemek veya gölge de vakit geçirmek amacı ile inşa edilen yapılardır. Genellikle dörtgen, beşgen, altıgen veya yuvarlak olarak tasarlanırlar. Üstleri bazen sarmaşık bitkilerle kaplanabileceği gibi, bu işlemde yapı malzemesi de kullanılabilir. Yapımında tuğla, çıta, ahşap, demir boru, kamış veya sazlık gibi çeşitli malzemeler kullanılabilir. Ama sıcağa dayanıklı ve sağlıklı olan ahşap, hem görsel hem de kullanım açısından en çok tercih edilen yapı malzemesidir.

 

Neden Ahşap Kameriye?

Üretilecek olan Kameriye’nin ahşap olması her zaman diğer seçeneklere oranlara daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi, ahşabın daha sağlıklı olmasından ve artı olan çoğu özelliğinden kaynaklanır.

Ahşabın toz çekmeyen bir yapısı vardır, mekandaki rutubeti emip geri salan özelliğiyle bir tür nem dengesini düzenleyici görevi üstlenir. Bununda romatizma, astım, böbrek hastalıkları ve dolaşım bozukluğu üzerinde olumlu etkileri vardır.Yaz aylarında nem oranı daha yüksek olduğundan alan açıklıkta dahi olsa rutubet olabilir. Açık alana inşa edilecek olan kameriye, soğuk iklimlerde de kullanılabilecek kadar kullanışlı ve korunaklıdır.

Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez. Güneşin kuvvetli UV ışın transferlerini tam anlamıyla geri çevirerek, sıcak yaz günlerinde ihtiyacınız olan serinliği yaşamanıza yardımcı olur.

Ses izolasyonu açısından da üstün olan ahşap, gürültüyü emerek iletilmesine engel olur. Sesi yutma ve yansıtma özellikleri taşır. Hoş sohbetlerin geçeceği bir mekanın, sesi izole etmesi koşulsuz huzur arayan herkes için muhteşem bir özelliktir.

Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, hava koşullarına bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür.

 Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir. Aynı şey güneşin enerjisi için de geçerlidir, ham maddesi ağaç olan bu yapı güneşin enerjisini emerek bulunduğu ortamın da negatif enerjisini nötrlemeye yardımcı olur.Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar, doğal seleksiyonunda çevresi ile kimyasal dengede bulunur. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Üretimi ve uygulama açılarından çevre kirliliğine karşı, doğayla iç içe ve uyumlu bir malzemedir. Üstelik tüm yapı malzemelerine göre üstün estetik bir görünüm ve akustik özellikleri taşır.

 

NedenYapısan Ahşap?

Yapısan Ahşap, beton ve demirin ördüğü ağların yerine ahşabın nefes alan, sizi değil sesi izole eden, doğa ile bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

 

Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Fingerjoint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

 

Kameriye kullanım alanları ve tasarım fikirleri

 

KlasikKameriyeler

Daha çok park bahçelerinde kullanılır. Klasik bir kamelyanın çatı kısmı saçaklara kadar kapalı olacak şekilde tasarlanır. Sırt kısımları isteğe göre belirlenecek boyutta kapatılabilir. Ana iskeletine destek verilecek kolonlarla çoğunlukla dörtgen yapıda bulunan bu kameriyelerde genellikle masa bulundurulmaz ama kişinin isteğine göre eklenebilir. Daha çok oturmak için oturaklar konulur ve bu daha geniş bir oturum alanı sağlar. Kalabalık bir toplum için uygundur.

 

Modern Kameriyeler

Bu tarz Kameriyeler küçük bir evi anımsatır.  Dört köşesi ve çatısı olan, renginde istediğiniz seçeneği kullanabileceğiniz türde yapılardır. Boyutu ortalama bir boyuttur ama ona da siz karar verebilirsiniz. İçerisine ister bank konularak, ister masa ve oturma alanları yerleştirilerek işlevselliği arzuya göre belirlenebilir.

 

Altıgen Kameriyeler

Genellikle dikdörtgen veya kare şeklinde yapılan kameriyelerin aksine, altıgen kameriyeler de tercih edilebilir. Bu tarz kameriyeler hacim olarak daha geniştir, görsel olarak da daha estetik dururlar. Çatısı sağlam yapıldığı taktir de kışın da oldukça kullanışlıdır. İçine masa da oturma alanları da çok rahat konulabilir ve hareket alanı kısıtlanmaz. Fiyat olarak ta, diğer türlerle arasında uçurum yoktur.

 

 

Çift Katlı Kameriyeler

 

Çift katlı kameriyeler hem oturum alanı, hem aktivite yapılacak bir alan olarak kullanılabilir. Tıpkı bir ağaç evi anımsatan bu alanda çocuklar da oyun oynayarak, güneşten korunabilirler. Görünüşü, minyatür bir ahşap evi anımsatır, Görünümü hoş ve şirin olmasının yanı sıra işlevselliği de ön plandadır. Kaliteli malzemeden yapılmış çift katlı bir kameriye, her mevsim bahçenizin gözdesi olacaktır. Kalabalık aileler için, yazlıklar için çok uygun bir yapısı vardır.

 

Beşik Yapılı Kameriyeler

Çatısı beşiğe benzeyen kameriyelerdir. Bu kameriyelerin tercih edilmesindeki en temel sebep diğerlerinden daha ekonomik oluşudur. Çatının beşik yapıda olması ana iskeletin daha sağlam olmasını sağlar çünkü yük sadece kolonlara değil, üst tarafa da bineceği için en güvenli kameriyedir denilebilir. Kullanım alanı diğerlerine gör daha küçüktür, genellikle en fazla 6 kişinin aynı anda oturabileceği şekilde tasarlanır. Ama görünüşü ve kullanımı açısından sıkça tercih edilir.

 

Kışlık kameriyeler

Kameriye tercihleriniz de yazlık-kışlık olarak farklı seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Kışlık kameriyeler daha korunaklı olurlar, tıpkı küçük bir evi anımsatırlar. İçerisine mobilya koyularak kullanılabilecek bir çalışma alanı, kış bahçesi ya da dinlenme alanı gibi işlevler için tercih edilebilir.  Maliyet değeri diğerlerine oranla daha yüksek tutacak olsa da, ortaya çıkan huzur dolu alan için değeceğini yaşayarak göreceksiniz.

 

 

Çok yoğun iş hayatlarımız, koşuşturmalarımız, sorumluklarımızdan kaçmak için sessiz yerlere, dinginliğe ihtiyaç duyarız. Yeşilliğin örttüğü, güneşi hem hissettiren hem de güneşten koruyan bir kameriyenin altında sevdiklerimiz ile oturup hoş sohbetler etmek sıcak yaz günlerinde içimizi serinletecek, ruhumuzu dinlendirecek aktivitelerden biri. Sizin de düşündüğünüzde yüzünüzde rahatlatıcı bir tebessüm oluştuysa, doğru yerdesiniz. Çünkü sizin için en sağlıklı, en uygun tasarımlarımız ile, istediğiniz kameriyeleri yapmak için buradayız.

 

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, sizin için en ideal  istek ve arzularınıza uygun projelerin fiyatlandırma çalışmasını yapıp, en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çalışıyoruz.

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

 

 

 

Ahşap Köprü

Köprü; aralarında su, çukur yer, yol gibi engeller bulunan iki yakayı birbirine bağlayarak yolu birbirine eriştirmek için yapılan ahşap, beton, demir gibi yapılara verilen isimdir.

Çok eski zamanlardan beri ihtiyaç duyulan bir yapı olan köprülerin tarihi tam olarak hangi zamana dayanır, hiçbir kaynakta net olarak bilinmiyor. Bundan, ne kadar eski olduğu varsayımını çıkarabiliriz. Ama dünyada hala kullanılmakta olan en eski köprü, Adana ilimizde bulunan Taşköprüdür. Mezopotamya da, köprülere çok sık rastlamak mümkündür. İnsanlar, deneme yanılma yöntemleri ile birçok yapıyı bulmuştur, iki yakayı birleştirme düşüncesi ilk kimin aklına geldiyse, köprüler bu sayede ortaya çıkmış ve hayatımızı kolaylaştıran unsurlardan biri haline gelmiştir. İstanbul’un eşsiz boğaz manzaralarını oluşturan, iki yakayı birleştiren köprüler de, köprünün yalnızca bir ihtiyaç değil, aynı zaman da bir sembol olduğunu ve estetiğine önem verilmesi gerektiğini bizlere gösteren yapılardır.

İnsanlığın ilk oluşumu ile birlikte başlayan üretme olgusu, bugüne ulaştığında artık ihtiyacın ötesine geçmiştir ve üretilen şeylerde birçok alternatif aranmaktadır. Köprü kavramı yalnızca büyük yakaları birleştirmek için kullanılmaz. Örneğin bir bahçeye konularak otantik bir görünüm sağlanabilir. Ya da sitelerde, alışveriş merkezlerinde bulunan küçük süs havuzlarını da birleştirmek amacı ile kullanılabilir.

Ahşap köprüler diğer yapı malzemelerinden yapılan köprülere nazaran daha estetik ve akustik bir görüntü sağladığı gibi, uzun ömürlü oluşu ile de en çok tercih edilen yapılardır.

 

Neden Ahşap Köprü?

Ahşabın toz çekmeyen bir yapısı vardır, mekandaki rutubeti emip geri salan özelliğiyle bir tür nem dengesini düzenleyici görevi üstlenir. Bununda romatizma, astım, böbrek hastalıkları ve dolaşım bozukluğu üzerinde olumlu etkileri vardır.Yaz aylarında nem oranı daha yüksek olduğundan alan açıklıkta dahi olsa rutubet olabilir.

Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez. Güneşin kuvvetli UV ışın transferlerini tam anlamıyla geri çevirerek, sıcak yaz günlerinde ihtiyacınız olan serinliği yaşamanıza yardımcı olur.

Ses izolasyonu açısından da üstün olan ahşap, gürültüyü emerek iletilmesine engel olur. Sesi yutma ve yansıtma özellikleri taşır.

Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, hava koşullarına bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür. İnsan bedeni gibi ağır bir yükü kaldırabilecek güçtedir.

 Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir. Aynı şey güneşin enerjisi için de geçerlidir, ham maddesi ağaç olan bu yapı güneşin enerjisini emerek bulunduğu ortamın da negatif enerjisini nötrlemeye yardımcı olur. Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar, doğal seleksiyonunda çevresi ile kimyasal dengede bulunur. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Üretimi ve uygulama açılarından çevre kirliliğine karşı, doğayla iç içe ve uyumlu bir malzemedir.

 

 

Neden Yapısan Ahşap?

Yapısan Ahşap, beton ve demirin ördüğü ağların yerine ahşabın nefes alan, sizi değil sesi izole eden, doğa ile bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

 

Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Fingerjoint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

 

 

Ahşap Köprü Kullanım Alanları

 

Köprünün boyutları kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir.

Eğer iki yakayı birbirine birleştirmek için kullanılıyorsa, köprünün boyutunun biraz daha büyük ve işlevsel olması önemlidir. Ama köprü yalnızca görsel bir estetik oluşturmak için yapılacaksa model istenilen ölçülerde oluşturulabilir.

Örneğin sitelerin içindeki küçük süs havuzlarında kullanılabilir, büyük havuzların üzerinden geçirilebilir ve bu doğanın içindeymiş gibi bir görünüm yaşatmasını sağlar. Zaten ahşabın en önemli fonksiyonu doğal olmasıdır, nefes aldırmasıdır.

Alışveriş merkezlerinde kullanılabilir. Yine kullanılan alanın niteliğine bağlı bir boyutta tasarlanabilir.

Yazlıklarda ya da bahçesi olan evlerde kullanılabilir ve bu da beton yapıların içinden kaçan insanlara doğanın kollarındaymış hissi verir.

 

Ahşap Köprü Fiyatları

Fiyatları boyutuna, kullanılacak malzemeye, metrekaresine göre farklılık göstereceğinden, sizler de canlı destek hizmetimizden faydalanarak sizin için en uygun köprülerin fiyat bilgisini alabilir, tüm sorularınızın cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, sizin için en ideal kameriyeleri istek ve arzularınıza uygun projelerle, fiyatlandırma çalışmasını yapıp en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çok çalışıyoruz.

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

 

 

 

Ahşap Kulübe

Kulübe dendiğinde ilk ne gelir akılınıza?

Minyatür bir ahşap ev değil mi?

Kelime anlamı da tam olarak; tahtadan, sazdan ya da kamıştan yapılan küçük, basit barınak, ilkel küçük ev demektir.

 İnsanlığın en ilkel olduğu zamanlarda barınak olarak mağaralar kullanılmıştır. Çevreyi ve üretmeyi keşfeden insanlar, yavaş yavaş şehirlere, göl kenarlarına ve merkezlere indikçe, barınabilmek adına küçük, çatısı olan yapılara ihtiyaç duymuş ve doğa da bulduğu en kuvvetli malzeme olan ağaçtan kulübeler, çadırlar yapmaya başlamıştır.

Üreyerek çoğalan insan, daha da büyük yapılara ihtiyaç duydukça sürekli bu kulübeler genişletilmiş ve ev kavramı ortaya çıkmıştır. Şimdiler de şehir merkezine yakın ve yüksek binaların bulunduğu daireleri ev olarak kullanıyor olsak ta, içimizde doğaya en yakın olan yapılara karşı büyük bir hasretimiz olduğunu inkar edemeyiz.

Oysa kırsal bir alanda, küçük yüz ölçümüne sahip bir arsada minik bir kulübemiz olsa, işten ve hayatın koşturmacasından arta kalan, bulduğumuz en ufacık fırsatta ve zaman diliminde oraya kaçar ve huzuru yaşamak için kendimizi ödüllendirmiş oluruz.

Eğer şimdiye kadar bunu düşünmediyseniz, size doğaya dönüşünüz için fikirler veriyor ve bu fikirleri hayata geçiriyoruz.

 

Neden Ahşap Kulübe?

Ahşabın toz çekmeyen bir yapısı vardır, mekandaki rutubeti emip geri salan özelliğiyle bir tür nem dengesini düzenleyici görevi üstlenir. Bununda romatizma, astım, böbrek hastalıkları ve dolaşım bozukluğu üzerinde olumlu etkileri vardır.Yaz aylarında nem oranı daha yüksek olduğundan alan açıklıkta dahi olsa rutubet olabilir. Açık alana inşa edilecek olan kameriye, soğuk iklimlerde de kullanılabilecek kadar kullanışlı ve korunaklıdır.

Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez. Güneşin kuvvetli UV ışın transferlerini tam anlamıyla geri çevirerek, sıcak yaz günlerinde ihtiyacınız olan serinliği yaşamanıza yardımcı olur.

Ses izolasyonu açısından da üstün olan ahşap, gürültüyü emerek iletilmesine engel olur. Sesi yutma ve yansıtma özellikleri taşır. Hoş sohbetlerin geçeceği bir mekanın, sesi izole etmesi koşulsuz huzur arayan herkes için muhteşem bir özelliktir.

Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, hava koşullarına bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür.

 Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir. Aynı şey güneşin enerjisi için de geçerlidir, ham maddesi ağaç olan bu yapı güneşin enerjisini emerek bulunduğu ortamın da negatif enerjisini nötrlemeye yardımcı olur. Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar, doğal seleksiyonunda çevresi ile kimyasal dengede bulunur. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Üretimi ve uygulama açılarından çevre kirliliğine karşı, doğayla iç içe ve uyumlu bir malzemedir. Üstelik tüm yapı malzemelerine göre üstün estetik bir görünüm ve akustik özellikleri taşır.

Eğer şehir hayatından kaçıyorsanız, size doğaya dönüşü sağlayacak en temel şey doğadır. Ağaç ve topraktır. Bunu en doğal şekli ile oluşturan yapı malzemesi ise ahşaptır.

Doğanın içinden gelen insanı, doğaya döndürür.

 

NedenYapısan Ahşap?

Yapısan Ahşap, beton ve demirin ördüğü ağların yerine ahşabın nefes alan, sizi değil sesi izole eden, doğa ile bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

 

Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Fingerjoint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

 

 

Çok yoğun iş hayatlarımız, koşuşturmalarımız, sorumluklarımızdan kaçmak için sessiz yerlere, dinginliğe ihtiyaç duyarız. Yeşilliğin örttüğü, güneşi hem hissettiren hem de güneşten koruyan yerlerdeki ahşap kulübeler, doğaya kaçmanızı, rahatlamanızı ve hayata karşı negatif enerjinizi nötrlemenize yardımcı olur. Sizin de düşündüğünüzde yüzünüzde rahatlatıcı bir tebessüm oluştuysa, doğru yerdesiniz. Çünkü sizin için en sağlıklı, en uygun tasarımlarımız ile, istediğiniz kulübeleri yapmak için buradayız.

 

 

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, sizin için en ideal kulübeleri istek ve arzularınıza uygun projelerle, fiyatlandırma çalışmasını yapıp en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çok çalışıyoruz.

 

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

 

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

 

Ahşap Merdiven

Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan ahşap merdiven modelleri, villalarda, dublex- triplex  dairelerde ve daha çeşitli yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Bu alanlara örnek olarak ofisleri, toplantı salonlarını ve iş yerlerini verebiliriz. Dekorasyon artık her türlü alan için vazgeçilmez bir unsur haline gelmiş durumda ve bu yaşam alanlarını en güzel şekilde dekore etmek için çeşitli detaylara ihtiyaç duyuyoruz.Yaşam konforumuz, fırsatlarımız ve bakış açılarımızın doğrultusunda gelişerek genişliyor. Yaşadığımız evlerde, çalıştığımız iş yerlerinde -ofislerde, hobilerimizi yaşattığımız atölyelerimizde yazlıklarımızda ya da inşa etmek istediğimiz herhangi bir alanda, hem kaliteli ve kullanımı kolay olan hem de sağlıklı olan seçeneklere öncelik veriyoruz. Ahşap merdivenler de egzotik görüntüsü ve kolay kullanımı ile bu dekorlar da temel bir rol üstleniyor.

Ahşap Merdivenlerin Temel Özellikleri

Ahşabın temel olarak yapısında kir tutmayan bir özellik bulunmaktadır ve bu sayede ahşap merdivenlerin temizliği oldukça kolay ve pratiktir.

Yaşam alanlarının doğal, sıcak ve insanı rahatlatan bir yapı da olması, zihinsel olarak daha rahat ve huzurlu olmasını sağlar. Zihni sakin olan insanların bedenleri de daha az yorulur ve bu insanın hayatının temelini etkileyen bir unsura dönüşür. Tüm vaktinizi geçireceğiniz bir evde beton veya çelik merdivenleri kullanmaktansa ham maddesini doğadan alan ve bu dinginliği hangi işlemden geçerse geçsin kaybetmeyen ahşap merdivenleri kullanmanız, yaşam alanınızın enerjisinde ve doğal olarak sizin enerjinizde büyük bir etki ve değişikliğe sebep olacaktır. Üstelik ahşap, çağdaş veya klasik, minimal veya maksimum olabilecek her türkü dekorasyona uyum sağlayabilecek bir yapıdadır. Az eşyanın hüküm sürdüğü modern bir evde de, fazla eşya ile döşenmiş klasik bir evde de sırıtmadan yer edinecek ve o dekorasyonu tamamlayacaktır.

Diğer yapı malzemeleriyle inşa edilen merdivenlere oranla daha ucuza maal edilmesi, ahşabın yaygın kullanımındaki bir diğer etkendir.

Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez. Bir insan ağırlığını taşıyacak olan merdiven de koşulsuz güçlü bir yapıda olmalıdır. Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, deprem gibi doğal koşullara bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür.

Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir.

Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar, doğal seleksiyonunda çevresi ile kimyasal dengede bulunur. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Üretimi ve uygulama açılarından çevre kirliliğine karşı, doğayla iç içe ve uyumlu bir malzemedir.

Tüm bu özelliklerine ilaveten, dayanıklılığı ve uzun yıllar kullanıma uygunluğu açısından sizlerde merdivenlerinizde yapı malzemesi olarak ahşabı tercih edebilirsiniz.

NedenYapısan Ahşap?

Yapısan Ahşap, beton ve demirin ördüğü ağların yerine ahşabın nefes alan, sizi değil sesi izole eden, doğa ile bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Fingerjoint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

Ahşap Merdiven Modelleri

L dönüşlü merdiven, U dönüşlü merdiven, Döner merdiven, Fıçı merdiven, G merdiven, Düz merdiven, Çift taraflı kullanılan merdiven, Modern görünümlü merdiven, Klasik görünümlü merdiven gibi, seçeneği sınırlandırılamayacak kadar çok çeşitte merdiven modelleri vardır. Evinizin veya kullanacağınız alanın yapısal durumuna uygun modelde, renkte ve çeşitte merdiveni tercih edebilirsiniz. İster koyu renkli, ister açık renkli ahşabı dekorasyonunuza uydurabilirsiniz. Korkuluklu veya duvarla bitişik merdiven kullanımını seçebilir, eğer gösterişi seviyorsanız korkuluklarında detaylara yer vereceğiniz şaşaalı merdivenleri tercih edebilirsiniz. Dar, geniş, uzun kısa, dikdörtgen ya da yuvarlak gibi birçok opsiyonu vardır.

Ahşap Merdiven Ücretleri

Ücretlerinde belirli bir sabitlik yoktur. Yapımında hangi malzemenin kullanılacağı, kaç basamaktan oluşacağı, modeli ve sağlamlaştırılmasında kullanılacak olan ek detayları ücreti belirleyen farklı faktörlerdir. Talep edildikten sonra alınacak ölçüler ve kullanılmasını istenilen malzemenin türüne göre uygun bir ücret belirlenebilir.

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, sizin için en ideal ahşap merdivenleri, istek ve arzularınıza uygun projelerle, fiyatlandırma çalışmasını yapıp en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çalışıyoruz.

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

Ahşap Pencere

Yapıları aydınlatmak, havalandırmak ya da dışarıyı görme amacıyla yapılan, panjur veya perde gibi eklentiler ile daha kullanışlı hale getirilen, çerçeveli ve camlı açıklığa pencere denir.

Evin içinde kapladığı yerin yanı sıra, dışarıdan da gözüken pencerenin estetik bir görünüm sağlaması için ahşap pencereler kullanılabilir. Daha sağlıklı ve sağlam olan ahşap, pencereler de de işlevselliğini ve hoş görünümünü koruyarak, gözlere görsel bir şölen sunar.

Üstelik temizliği de diğer pencere türlerine oranla daha pratiktir.

Neden Ahşap Pencere?

Ahşap insanlık tarafından kullanılan en eski ve esas imalat materyallerinden biridir.

Ahşabın toz çekmeyen bir yapısı vardır, mekandaki rutubeti emip geri salan özelliğiyle bir tür nem dengesini düzenleyici görevi üstlenir. Bununda romatizma, astım, böbrek hastalıkları ve dolaşım bozukluğu üzerinde olumlu etkileri vardır.

Temizliği en kolay yapılan yapı malzemesi ahşaptır, tozu tutmaz ve kiri göstermez.

Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez.

Ses izolasyonu açısından da üstün olan ahşap, gürültüyü emerek iletilmesine engel olur. Sesi yutma ve yansıtma özellikleri taşır.

Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, her türlü koşula bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür.

 Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir. Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Üretimi ve uygulama açılarından çevre kirliliğine karşı, doğayla iç içe ve uyumlu bir malzemedir. Üstelik tüm yapı malzemelerine göre üstün estetik bir görünüm ve akustik özellikleri taşır.

Sıcaklığı sadece görüntüsünde değildir, soğuk kış günlerinde evinizin içini ısıtma konusunda yardımcı olur ve bu ısıyı tutar, yayılmasını sağlar.

NedenYapısan Ahşap?

Yapısan Ahşap, beton ve demirin ördüğü ağların yerine ahşabın nefes alan, sizi değil sesi izole eden, doğa ile bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Fingerjoint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

Ahşap Pencere Modelleri

Tek kanatlı ahşap pencereler

Sade ve kullanışlı olan bir pencere türüdür. Klasik bir şekilde, tek açılım sistemi ile çalışır.

Çift kanatlı ahşap pencereler

Daha detaylı ama sadeliğini koruyan bir pencere türüdür. Çift taraftan açılım sistemi ile çalışır.

Rustik ahşap pencereler

Tasarımı diğerlerine oranla daha akustiktir. Genellikle kiliseler de yada eski yapılarda bulunduğundan, tarihi bir görünümü vardır. Klasik mimarilerin vazgeçilmez bir seçeneği olan rustik ahşap pencereleri, siz de evinizde kullanarak modern evlerinizi klasik detaylar ile donatabilirsiniz.

Pivot ahşap pencereler

Daha çok şekil olarak geometrik biçimlerin kullanıldığı bir pencere türüdür.  Kendi ekseni etrafında dönerek açılıp kapanır ve bu yapısı otantik bir hava katar. Farklı bir görünüme sahip olduğu için, tercih edilebilir. Çoğunlukla yuvarlak detaylı olarak kullanılsa da, üçgen veya çokgenli şekilleri ile de tercih edebilirsiniz.

Çekme-sürme ahşap pencereler

Çoğunlukla geniş açıklıklar için kullanıma uygundur. İşlevselliği diğerlerine oranla daha ön plandadır. Kullanımı da oldukça pratiktir ve görünümü hafif, sade bir hava katar.

Seçeneği sınırsız sayıda ahşap pencere modeline rastlamak mümkün. Evinizin döşemesine ve mimarisine uygun, eşyalar ile birbirini tamamlayarak bir bütün oluşturacak pencereleri Yapısan Ahşap olarak üretiyoruz. Sizler için, doğaya pencere açıyoruz!

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, eviniz için en ideal çatıları istek ve arzularınıza uygun şekilde, fiyatlandırma çalışmasını yapıp en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çok çalışıyoruz.

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

Ahşap Pergola

Pergola, bir hat boyunca yanlarına sütun ya da direkler dikilen gölgeli geçitlere denir. Sözcüğün kökeni Latinceden gelmiştir ve su yolu denen pergula kelimesinden evrilmiştir.

Çoğu pergola, direklerine sarmaşık bitkiler ile donatılarak kullanılır.

Çoğunlukla bahçesi olan evlerin önünde kullanılan, akşamları hoş vakit geçirilen ya da öğlen güneşinden korunmak için tercih edilen alanlardır.

Günümüzün çoğunu çalışarak ya da koşuşturarak geçiriyoruz. Kalabalıklaşan toplumlarda sürekli bir yerlere yetişmeye çalışıyor ve bu uğraş sonucunda da yoruluyoruz. Bir çoğumuz evimize dönüp ayaklarımızı uzatmanın hayaliyle günü bitiriyoruz. Hele ki sıcak yaz günlerinde, açık ve serin bir alanda oturma hasretimiz daha da artıyor.  Ailemizde, arkadaşlarımızla veya akrabalarımızla geçireceğimiz vakitlerin çoğunu dört duvara tıkılmamak adına açık havada geçirmek isteriz ve bunun için de verandalar, kameriyeler veya pergolalar yaptırabiliriz.

Pergola diğer gölgeliklere nazaran en az maliyete sahip olanıdır ve bu yüzden de en çok tercih edilen yapıdır. Görsel açıdan daha hafif ve pratik bir görüntüsü vardır, üstelik diğer yapılardan daha az hacime sahiptir.

Yazlık kışlık demeden evinin bahçesi olan hemen herkes pergola ihtiyacı hisseder. Birçok yapı malzemesinden üretilebilir ama en çok ahşap tercih edilir, edilmelidir.

Neden Ahşap Pergola?

Ahşabın toz çekmeyen bir yapısı vardır, mekandaki rutubeti emip geri salan özelliğiyle bir tür nem dengesini düzenleyici görevi üstlenir. Bununda romatizma, astım, böbrek hastalıkları ve dolaşım bozukluğu üzerinde olumlu etkileri vardır.Yaz aylarında nem oranı daha yüksek olduğundan alan açıklıkta dahi olsa rutubet olabilir. Açık alana inşa edilecek olan pergola soğuk iklimlerde de kullanılabilecek kadar kullanışlı ve korunaklıdır.

Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez. Güneşin kuvvetli UV ışın transferlerini tam anlamıyla geri çevirerek, sıcak yaz günlerinde ihtiyacınız olan serinliği yaşamanıza yardımcı olur.

Ses izolasyonu açısından da üstün olan ahşap, gürültüyü emerek iletilmesine engel olur. Sesi yutma ve yansıtma özellikleri taşır. Hoş sohbetlerin geçeceği bir mekanın, sesi izole etmesi koşulsuz huzur arayan herkes için muhteşem bir özelliktir.

Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, hava koşullarına bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür.

 Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir. Aynı şey güneşin enerjisi için de geçerlidir, ham maddesi ağaç olan bu yapı güneşin enerjisini emerek bulunduğu ortamın da negatif enerjisini nötrlemeye yardımcı olur. Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar, doğal seleksiyonunda çevresi ile kimyasal dengede bulunur. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Üretimi ve uygulama açılarından çevre kirliliğine karşı, doğayla iç içe ve uyumlu bir malzemedir. Üstelik tüm yapı malzemelerine göre üstün estetik bir görünüm ve akustik özellikleri taşır.

NedenYapısan Ahşap?

Yapısan Ahşap, beton ve demirin ördüğü ağların yerine ahşabın nefes alan, sizi değil sesi izole eden, doğa ile bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Fingerjoint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

Boyut ve tasarımı tamamen müşterinin isteğine uygun hazırlanan pergolalar yoğun hayatın koşturmacasından sizi biraz olsun uzaklaştırabilecek, dinlenmenizi, huzur bulmanızı sağlayacaktır. Kendiniz ve sevdikleriniz için bir şeyler yapmak istiyorsanız, keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceğiniz pergolaları yaptırmak için doğru yerdesiniz.

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, sizin için en ideal pergolaları istek ve arzularınıza uygun projelerle, fiyatlandırma çalışmasını yapıp en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çok çalışıyoruz.

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

 Veranda Nedir?

Veranda genellikle müstakil evlerde bulunan, zemin kat hizasında kullanılan büyük balkonlara denir. Bahçeli bir evin sahip olduğu manzaranın ve açık havanın tadını çıkarabileceğiniz bir alandır.

Yapı malzemesi ister beton, ister taş olsun evinize sonradan ekleyeceğiniz ahşap bir veranda evin tüm havasını değiştirecek ve harika bir değişikliğe sebep olacaktır. Müstakil ve bahçeli bir evin olmazsa olmazıdır.Zemini tamamen ahşaptan oluşan verandanın etrafını isterseniz bir yapı malzemesi ile kaplayabilir ya da istediğiniz bölümünü açıkta bıraktırabilirsiniz. Mevcut tasarımların dışına çıkmanız, kendi istediğiniz dekoru tasarlamanız tamamen size kalmış bir tercih. Beton, fayans veya taş evlerin soğuk görüntüsüne tezat, ahşap bir veranda tüm evinizin ve bahçenizin havasını değiştirme potansiyeli taşır, sıcak bir görünüm elde etmesini sağlar.

Verandalar, yazın kavurucu sıcaklarından, kışın dondurucu soğuklarından korurken, size eşsiz manzaraları sunmakta ve sizi dört duvara hapsetmemektedir. Kullanım alanı her ne olursa olsun günün sonunda ayaklarınızı uzatıp, çayınızı içtiğinizde kendinize geleceğiniz, evinizin favori alanı olacaktır. İçini ister mobilyalar ile, isterseniz masa ve sandalyeler ile isterseniz puf koltuk ve salıncaklar ile dekore edebilir, istediğiniz yaşam alanını oluşturabilirsiniz.

Neden Ahşap Veranda

Üretilecek olan verandanın ahşap olması her zaman diğer seçeneklere oranlara daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi, ahşabın daha sağlıklı olmasından ve artı olan çoğu özelliğinden kaynaklanır.

Ahşabın toz çekmeyen bir yapısı vardır, mekandaki rutubeti emip geri salan özelliğiyle bir tür nem dengesini düzenleyici görevi üstlenir. Bununda romatizma, astım, böbrek hastalıkları ve dolaşım bozukluğu üzerinde olumlu etkileri vardır.Yaz aylarında nem oranı daha yüksek olduğundan alan açıklıkta dahi olsa rutubet olabilir. Açık alana inşa edilecek olan veranda soğuk iklimlerde de kullanılabilecek kadar kullanışlı ve korunaklıdır.

Ahşap, ısı transferini engelleyerek diğer yapı malzemelerinden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yapı malzemelerinin birçoğu ısı ile genleşir ve bu malzemenin gücünde azalmaya sebep olur. Ahşap ise, ısıya karşı daha dayanıklıdır ve neredeyse hiç genişlemez. Güneşin kuvvetli UV ışın transferlerini tam anlamıyla geri çevirerek, sıcak yaz günlerinde ihtiyacınız olan serinliği yaşamanıza yardımcı olur. Kışın yağan şiddetli yağmurlara karşı da oldukça dirençli olan ahşap, aşınmaz veya gücünde bir azalma meydana gelmez.

Ses izolasyonu açısından da üstün olan ahşap, gürültüyü emerek iletilmesine engel olur. Sesi yutma ve yansıtma özellikleri taşır. Hoş sohbetlerin geçeceği bir mekanın, sesi izole etmesi koşulsuz huzur arayan herkes için muhteşem bir özelliktir.

Ahşabın, hafif bir malzeme yapısı olmasına rağmen, direnci yeterli boyuttadır. Sarsıntılara, her türlü hava koşullarına bağlı hasar görme olasılığı oldukça düşüktür.

 Ahşap eğer kurutulmuşsa, iyi bir elektrik yalıtkanlığına ulaşır. Bu özelliği elektrik akımına karşı direnç göstermesini sağlar, yüksek voltajdaki bir gerilimde bile akımın iletimini engelleyerek koruma sağlayabilir. Aynı şey güneşin enerjisi için de geçerlidir, ham maddesi ağaç olan bu yapı güneşin enerjisini emerek bulunduğu ortamın da negatif enerjisini nötrlemeye yardımcı olur. Ahşap, kaynağı en rahat bulunabilen ve en çabuk yenilenebilen bir yapı malzemesidir. Üstelik ahşap, boya veya parfümeri gibi çeşitli kimyasallardan zarar görmez. Bu onun daha dayanıklı olmasını sağlar, doğal seleksiyonunda çevresi ile kimyasal dengede bulunur. Kaplanabilir bir malzeme oluşundan, tekrar kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Üretimi ve uygulama açılarından çevre kirliliğine karşı, doğayla iç içe ve uyumlu bir malzemedir. Üstelik tüm yapı malzemelerine göre üstün estetik bir görünüm ve akustik özellikleri taşır.

Neden Yapısan Ahşap?

Yapısan Ahşap, beton ve demirin ördüğü ağların yerine ahşabın nefes alan, sizi değil sesi izole eden, doğa ile bütünleştiren yapısıyla, size bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir yaşam alanı sunuyor!

Veranda Ürünlerini, özel proje ve tasarım çalışmaları yaparak müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun şekilde üretiyoruz.

Üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerimizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunarak her çeşit ağaçtan üretim yapmaktayız.

Hızlı ve kolay kurulumu ile yapılarımız, istenildiği zaman revize edilebilir.

İmalatımızda kullandığımız tüm ithal keresteler, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda, kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır.

Finger joint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir.

Yapılarımızın her türlü hava koşullarına uyum sağlaması için,dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

Yapım Aşamaları

Evin ön kısımlarına ya da yapılacak alana, verandanın uzunluğuna göre ortalama 15*15 çapında direkler monte edilir,

Veranda’nın üstüne de 7*19 çapında taşıyıcı atkılar konulur.

Daha sonra evin duvar kısmına, 6*19 çapındaki atkı monte edilir.

 Direk üstü ve duvara monte edilen atkıların üstüne ahşap veranda‘nın büyüklüğüne göre 6*14, daha üstü ölçülere de ortalama 50 cm aralıklar ile ızgara yapılıp lambiri döşenir.

 Lambiri üstüne ısı transferini engellemek, alanın ısısını tutmak suretiyle mebran döşenir.

 Bir sonraki aşama veranda‘nın yağmur oluklarını döşemektir, yağmurun direkt olarak dışarı atılmasını, içeri sızmasını önler.

 Daha sonra da çatı kısmına şıngıl döşenerek sağlamlaştırılır ve bu kısım bitirilir.

En son olarak, zemindeki direklerin aralarına ortalama 85 cm yükseklikte korkuluklar yapılır ve ahşap verandanın yapımı bitmiş olur.

 

Boyutlar ve tasarımlar müşterinin isteği ile belirlenmekte ve değiştirilebilmektedir.

Siz de kendiniz, aileniz ve dostlarınız için rahat vakit geçireceğiniz bir sohbet köşesine sahip olmak isterseniz;

Bizimle iletişime geçmeniz halinde, eviniz için en ideal verandaları istek ve arzularınıza uygun projelerle, fiyatlandırma çalışmasını yapıp en kısa sürede kullanım haline getiriyoruz. Sağlığınızı, konforunuzu ve estetiğinizi bir arada kullanarak korumaya özen gösteriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için, nefes aldıran yapılarımız ile Yapısan Ahşap olarak hep daha iyisini yapmayı hedefliyor, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çok çalışıyoruz.

Bizi tercih ettiğiniz için, şimdiden teşekkür ederiz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN, DOĞAL YAPIYI TERCİH EDİN!

WhatsApp Canlı Destek !

Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?